תהליך היצירה של Yvel

מזה למעלה משלושה עשורים יוצרים האומנים שלנו תכשיטים של זהב 18 קרט המשובצים בפנינים, יהלומים ואבנים יקרות. בעבודתם מגולמים ידע עתיק יומין ודמיון מקורי, אשר מחברים בין מלאכה להשראה, והופכים כל תכשיט ליצירת אמנות מרהיבה.

תהליך היצירה של

Yvel

כל עיצוב חדש של Yvel נוצר באפלה, בתוך עולם פנימי, במקום המפגש של הדמיון עם היצירתיות.
זה שלושה עשורים, הצורפים שלנו מעצבים זהב 18 קרט יחד עם פנינים, יהלומים ואבנים יקרות אחרות. על ידי שימוש בשיטות עתיקות יומין שהן הסמל המסחרי של תכשיטנים מעודנים, הם יוצרים יצירות אמנות מעודנות המתאימות לשמש כתכשיטים.

ייצור המוני – זהו שם המשחק בעולם התעשייה והמסחר של ימינו. בעולם שכזה, נדיר יהיה למצוא תכשיטנים העונים להגדרה "רב-אמן". אלא שב- Yvel אנו רואים בכל תכשיט פוטנציאל ליצירת מופת: כמו שיר חד פעמי, שנכתב ממעמקי הלב, וראוי לו שינוגן על ידי מוזיקאי וירטואוזי.

יצירת אמנות ראויה לשמה, נולדת בתהליך שהוא מסע של ממש. כזה הוא מסע היצירה של כל אחד מהתכשיטים שלנו, מסע של חיפוש אחר הדרך להגשים את מה שנבט וצמח בדמיון, ולהפכו למציאות.
לכל תכשיט של Yvel שביל מיוחד משלו: לעיתים הדרך ממושכת ופתלתלה ולעיתים פשוטה וקלילה יותר. עשרות שנים של ניסיון עשיר במסעות הניבו נוסחה מגובשת וגמישה לתהליכי היצירה שלנו, נוסחה שהיא מפת דרכים משורטטת היטב עבור כל מסע ומסע.

אנו מתרגשים לפרוש בפניכם את עשרת הצעדים של תהליך היצירה הקפדני של Yvel, אשר הוליד מאות אלפי יצירות ייחודיות.

הדמיון היוצר הוא אינסופי, וכמוהו גם מקורות ההשראה ליצירת תכשיטים. המעצבים של Yvel ידועים בקשר החי והעמוק שלהם אל הטבע, ולפיכך הם מוצאים השראה באלמנטים ממנו: מים, חול, אור, צמחים ובעלי חיים. מקור בלתי נדלה ליופי וליצירה.

ראשיתה של כל אחת מהיצירות של Yvel  טמונה באבן נבחרת: יהלום, אבן יקרה, או פנינה שהתגלתה על ידי בני הזוג לוי במסעותיהם לשוק הפנינים של המזרח הרחוק. סביב האבן המרכזית נשזרים זהב ויהלומים, שמשמשים כמעין הרחבה של האבן עצמה. יחד הם יוצרים קו עיצובי מיוחד במינו, המאופיין באורגניות וזרימה. טכניקת העיצוב החדשנית הזאת, סימן ההיכר של Yvel, שבתה את לבם של אספני אמנות ומומחים לתכשיטנות מרחבי העולם כולו, וזיכתה את החברה בפרסים בינלאומיים רבים בתחום העיצוב.

 

 

מידול בשעווה


שלב זה הוא פלא של ממש, שנוצר בידיהם האמונות של מעצבי המודלים בשעווה: גוש שעווה פשוט הופך לתכשיט מרהיב, אשר בתורו יהיה ליציקת זהב. ראשית התהליך בחימום השעווה ופיסול שלה מסביב לאבן החן. לאחר מכן, מגלף האומן וחורט בשעווה את הצורה הרצויה. בשלב הבא, מוטבל מודל השעווה במיכל גבס נוזלי, ומונח לייבוש. הגבס שהתקשה מוכנס לתנור מיוחד, ועובר חימום בטמפרטורות גבוהות במיוחד, אשר גורמות להמסת השעווה השקועה בו. החללים הריקים שנותרו בגוש הגבס הופכים כעת לתבנית, שמשלימה את הפלא והופכת את מודל השעווה לזהב.

שיבוץ יהלומים ואבני חן

האבנים היקרות המשובצות בתכשיטים של Yvel מתנוצצות באופן כה טבעי וחסר מאמץ לכאורה, עד שקל להתייחס ל"קסם" שמחזיק את היהלומים והאבנים במקומם כאל מובן מאליו. אחד השלבים האחרונים בתהליך יצירת התכשיט הוא האתגר העומד בפני משבצי האבנים: לשבץ את היהלומים ושאר האבנים בתכשיט באופן שיבטיח את מקומם, יציבותם ועמידותם מחד, תוך שימוש מינימלי בפעולות פולשניות מאידך גיסא. Yvel פיתחה ושכללה טכניקה המציבה סטנדרט חדש באמנות השיבוץ. הפרטים המדויקים הם, כמובן, סוד מקצועי שמור של המותג.

יציקת זהב

תהליך היציקה משתנה בהתאם לסוג הזהב ומידת הטוהר שלו. בשלב הראשון, נמזג הזהב הנוזלי לתוך תבנית הגבס אשר יוצרה ממודל השעווה. כאשר הזהב מתמצק ומתקרר, פותחים את תבנית הגבס ומוציאים מתוכה את היציקה. טכניקה עתיקה זאת מוכרת בשם "תהליך השעווה האבודה". יציקת הזהב תעבור תהליך נוסף של ריתוך והלחמה לפני שתשובץ באבנים.


polishing
ליטוש והברקה

לפני שהפריט עובר לבדיקת מומחי האיכות של Yvel, מלטשים אותו הצורפים באמצעות rotary wheels and soft muslin על מנת להבריק את הזהב. משהושלם ליטוש הזהב, ניתן להוסיף לו טקסטורות שונות, כמו גם את גימור הסאטן המפורסם של Yvel, המשלים ומדגיש את העיצוב, ומוסיף לייחודיותו.


ריתוך

ריתוך הוא תהליך שבו כמויות שוות של מתכות מחוממות בחום קיצוני כדי לגרום להן להתמזג. תהליך זה הוא אחד האמצעים החזקים ביותר לחיבור או לקשירה בין מתכות מאחר שהמתכות עצמן מתמזגות יחדיו. על ידי שימוש במבער ריתוך בטמפרטורה גבוהה, הצורף ירתך את החתיכות המקובצות יחדיו. עם השלמת הפעולה, התכשיטן ישתמש בכלים ידניים כדי לנקות את כל השאריות שנותרו מהריתוך. לאחר מכן אותו חלק נטבל בחומצה כדי להסיר קרומי אש מהמתכת. השלבים הבאים הם הלחמה רכה (במקרה הצורך), שיבוץ אבנים וצחצוח.
הלחמה רכה

בשל המורכבות והייחודיות של העיצוב, תהליך יצירתו של כמעט כל פריט מבין התכשיטים המעוצבים של Yvel כולל הלחמה. על פי רוב, מתכת המילוי היא בעלת נקודת היתוך נמוכה יחסית, מה שמאפשר לצורף להלחים ולא להתיך – כלומר, מייתר את הצורך להמיס ולאחד בין שתי המתכות. במקום זאת, הן מחוברות יחד באמצעות מתכת המילוי המותכת, המכונה "לַחַם". תהליך חימום הלחם דורש דיוק רב וידיים יציבות, על מנת שבעת מלאכת החיבור יימס הוא לבדו, מבלי לפגום בשאר חלקי התכשיט.

טכנולוגיה חדשה

התוכנה להדמיית תלת מימד וצירופה למערך כלי העבודה העומד לרשות המעצבים, חוללה מהפכה טכנולוגית עצומה בעולם התכשיטנות. התוכנה המתקדמת מאפשרת לעצב ולתכנן כל תכשיט לפרטי הפרטים באופן ממוחשב, לבחון אותו מכל צדדיו ולתקנו מכל זווית עוד בטרם נוצר, ואף להדפיסו במדפסת תלת מימד מתקדמת. הדגם המודפס הוא הבסיס ליצירת דגם מושלם משעווה, אשר ממנו תוכן התבנית ליציקה. Yvel, שהחדשנות והחיפוש היצירתי המתמיד הם נר לרגליה, מאמצת בחום ומטמיעה בתהליכי העיצוב שלה את הטכנולוגיה החדשנית, אך אין הדבר בא על חשבון המיומנויות היקרות מפז של בעלות ובעלי המלאכה שעובדים בחברה. מיומנויות אלה, הן ששומרות על המגע האנושי-אישי ועל האיכות הייחודית הבלתי מתפשרת, שמקורה במסורות עתיקות ועבודת יד.

שיבוץ יהלומים ואבני חן

אבני החן הנוצצות של תכשיטי Yvel מרשימות ביופיין, אך קל להתייחס כמובן מאליו לאופן שבו אבני החן והיהלומים האלו נותרים "באורח פלא" קבועים במקומם. באחד השלבים האחרונים בתהליך הכנת התכשיטים, משבצי אבני-החן של Yvel מתמודדים עם האתגר של קיבוע יהלומים ואבני חן אחרות בשיטה הכי פחות פולשנית, אשר עם זאת תספק חוזק ועמידות מרביים. Yvel פיתחה ושכללה שיטה המהווה פריצת דרך באמנות שיבוץ האבנים. הפרטים המדויקים של שיטה זו הם בגדר סוד מסחרי.

גילוף שעווה

מעצבי שעווה מעבדים גוש פשוט של שעווה לכדי מודל מרהיב של תכשיט שאותו הם ייצקו לאחר מכן בזהב. השעווה מחוממת עד אשר היא הופכת לנוזלית כך שיהיה ניתן לפסל אותה לאחר מכן סביב אבן החן. על ידי שימוש בכלים ידניים כגון להבים ופצירות, מעצב השעווה יכול לגלף ולגלח את השעווה כדי להשיג את הצורה הרצויה. על מנת ליצור תבנית גבס, השעווה המגולפת מוטבעת לאחר מכן במיכל של גבס נוזלי ונותרת שם עד להתקשותה. הגוש הקשיח של הגבס מחומם לאחר מכן בתנור בטמפרטורות קיצוניות במטרה לשרוף את מודל השעווה המשובץ בתוכו. החלל הריק שנותר בתוך גוש הגבס יהפוך לתבנית שבה יעובד העיצוב המקורי של מעצב השעווה לזהב.

יציקת זהב

מאז גילתה האנושות את היכולת להתיך מתכות, צורפים יוצקים זהב מותך לתוך תבניות שנוצרו באבן ובגבס. תהליך זה משתנה בהתאם לסוג הזהב ולטוהר שלו. הזהב המותך ניצוק לתוך תבנית גבס שנוצרה ממודל שעווה. כאשר הזהב המותך מתמצק ומתקרר, תבנית הגבס נפתחת, ויציקת הזהב מוּצאת משם. שיטה ותיקה זו ידועה כ"יציקת שעווה נעלמת" (Lost Wax Casting). המודל של יציקת הזהב מרותך ומולחם בטרם הוא משובץ עם אבנים.

polishing-mobile
ליטוש והברקה

ליטוש והברקת התכשיט הוא השלב האחרון בטרם מסירתו לידי מומחינו לבקרת איכות. גלגלים מסתובבים ואריגי מוסלין הם כלים עדינים המחזקים את הברק של הזהב. עם השגת דרגת הליטוש והברקה המבוקשת, ניתן להוסיף לזהב מרקמים וגימורים אחרים כגון גימור מוברש של Yvel, כדי לשדרג את העיצוב ולהדגיש את ייחודיותו.

ריתוך

ריתוך הוא תהליך שבו כמויות שוות של מתכות מחוממות בחום קיצוני כדי לגרום להן להתמזג. תהליך זה הוא אחד האמצעים החזקים ביותר לחיבור או לקשירה בין מתכות מאחר שהמתכות עצמן מתמזגות יחדיו. על ידי שימוש במבער ריתוך בטמפרטורה גבוהה, הצורף ירתך את החתיכות המקובצות יחדיו. עם השלמת הפעולה, התכשיטן ישתמש בכלים ידניים כדי לנקות את כל השאריות שנותרו מהריתוך. לאחר מכן אותו חלק נטבל בחומצה כדי להסיר קרומי אש מהמתכת. השלבים הבאים הם הלחמה רכה (במקרה הצורך), שיבוץ אבנים וצחצוח.

הלחמה רכה

הודות לעיצובים המורכבים והייחודיים של Yvel, כמעט כל חלק בתכשיטי הזהב המעודנים שלה דורש הלחמה רכה. הלחמה רכה היא תהליך שבו שתי מתכות או יותר מולחמות על ידי התכת מתכת-מילוי בין משטחי החיבור. הואיל ומתכת-המילוי היא בעלת נקודת התכה נמוכה יחסית, התכשיטן יכול להלחים שתי חתיכות קטנות יותר של זהב בטמפרטורות נמוכות יותר מאשר אלו הדרושות לריתוך. בדומה לריתוך, הלחמה רכה מבוצעת באמצעות מבער, אם כי מבער ההלחמה כאן קטן יותר ודק יותר. בשונה מריתוך, בתהליך ההלחמה המתכות אינן מתמזגות או מותכות לכדי מתכת אחת. במקום זאת, המתכות מתחברות זו לזו באמצעות מתכת-מילוי מותכת, המשמשת בתור ה"לַחַם". דיוק וידיים יציבות הם הכרחיים בעת חימום ה"לַחַם", כך שהלַחַם יימס לבדו, מבלי לפגום או להמיס חלקים בתכשיט שאליו הוא יחובר.

טכנולוגיה חדשה

במהלך השנים האחרונות, עולם התכשיטים עבר מהפכה טכנולוגית משמעותית עם הכנסת תוכנת מחשב גרפית בתלת-ממד. התוכנה המתקדמת של תכנון בעזרת מחשב (CAD) מאפשרת לאנשי המקצוע בענף התכשיטים לעצב ולהתאים אישית כל חלק של התכשיט באמצעות המחשב. ניתן לסובב את העיצוב ולבחון אותו על המסך בכל זווית, ולאחר מכן להדפיסו באמצעות מדפסת תלת-ממד חדשנית, כדי ליצור מודל שעווה מושלם המוכן ליציקה. בעוד ש-Yvel מקדמת בברכה את הטכנולוגיה החדשנית הזו, החברה תסתמך תמיד במידה רבה על המיומנויות החיוניות של הצורפים והצורפות המוכשרים, אשר מוסיפים נגיעה אישית ומסורתית יותר.

היצירות של Yvel מוצגות בבוטיקים אקסקלוסיביים של המותג, אשר, בדרכם, משקפים את האסתטיקה האורגנית והחדשנית הגלומה בהן. עיצוב הפנים המוקפד של הבוטיקים משלב אלמנטים מן מהטבע, המתכתבים עם הקולקציות. אך, ללא ספק, מקומם הטבעי והראוי ביותר של תכשיטי Yvel הוא על גוף האישה, שעבורו הם מעוצבים ונצרפים. חום הגוף, התנועה הטבעית, וגווני העור והשיער של האישה העונדת אותם, מציגים את התכשיטים במיטבם, ממש כפי שהתכשיטים עצמם מחמיאים לעונדת אותם ומאירים את פניה במיטבם. אנו מזמינים אותך לבקר באחת מחנויות הבוטיק שלנו כדי להכיר מקרוב, ולחוות בגוף ראשון את התכשיטים של  Yvel.

×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן