1958 & 1961

לידה

בשנת 1958, נולד איציק לוי בבואנוס-איירס, ארגנטינה, הבן השני מתוך שלושה ילדים. כעבור שלוש שנים, בקצה השני של כדור הארץ, בירושלים, נולדה אורנה אליאב. אמה, נצר למשפחת מוסאיוף, סוחרי פנינים בעלי שם, ניהלה והפעילה חנות תכשיטי יוקרה במלון המפורסם "המלך דוד" בירושלים. אנקדוטה משפחתית מספרת שאורנה ידעה כיצד להשחיל פנינים עוד בטרם ידעה ללכת.

1963

התחלה חדשה בחיים

איציק עלה לישראל בגיל ארבע עם הוריו ואחיו. המשפחה מתיישבת בירושלים, שם הם מנסים להסתגל לחיים חדשים ובלתי מוכרים. איציק מתמודד עם לא מעט קשיים חברתיים וכלכליים, אך מתוך הקושי הזה צומח בו הרצון להפוך ליזם מצליח.

1963

איחוד

ביום קיץ שטוף-שמש, במסיבת בריכה במלון "הילטון" בירושלים, איציק לוי פוגש את אורנה מוסאיוף-אליאב, מה שמהווה את תחילתה של זוגיות ושותפות עסקית משגשגת.

כבעל רוח יצירתית ומקורית, איציק מציע נישואין לאורנה באמצעות עגילי יהלומים במקום טבעת הנישואין המסורתית. חתונתם השמחה נערכת בחוג המשפחה והחברים באותו מלון בירושלים שבו הם נפגשו לראשונה שנתיים לפני כן.

1986

דור חדש של תכשיטנים

הזוג הצעיר היה מובטל, דל אמצעים כספיים, וללא כיוון מוגדר בחיים. יום אחד, בעת רביצה על המזרן ששימש כמיטה בדירת חדר, אורנה מדגימה לאיציק כיצד להשחיל פנינים. איציק מוקסם כל כך מאבני החן הבוהקות, ומהכישרון האמנותי והמיומנות הדרושים ליצירת תכשיטים, עד כי הוא משכנע את אורנה לפתוח ביחד עסק לתכשיטים. הוקם אפוא מותג בשם "תכשיטי איציק לוי".

1987

התערוכה הבינלאומית הראשונה

אורנה ואיציק מציגים את עיצוביהם בתערוכתם הבינלאומית הראשונה, שנה בלבד לאחר הקמת חברת התכשיטים שלהם.

1989

קולקציה סמלית

בשנות ה-70, רמות הזיהום הגבוהות באגם BIWA מחסלות למעשה את גידול הפנינים המקומי. אגם BIWA : אגם קדום ביפן, היחיד בעולם האוצֵר בתוכו פנינים שטוחות בצורת מטבע. אורנה ואיציק רוכשים את המלאי האחרון שנותר ויוצרים ממנו את אחת מהקולקציות הפופולאריות ביותר שלהם: הקולקציה הנשית של BIWA.

2005

הכרת התעשייה במותג

המותג Yvel מקבל שורה של פרסים יוקרתיים על עיצוביו החדשניים, ובכללם "פרס תפוח הזהב" והתואר "עיצוב הפנינה היפה ביותר" (“Best in Pearl Design”) מטעם המגזין Town & Country.

1991

שינוי השם

המותג משנה את שמו ל-Yvel, היפוך אותיות של שם המשפחה Levy.

2008

הכנסת מגמה חדשה לתכשיטי פנינים

הקולקציה החושנית "Golden Brown" מדגישה את היופי שבגוונים ובצבעים המיוחדים המאפיינים את פניני המים המלוחים של "הים הדרומי", בתוספת זהב צהוב 18 קראט ובעיטור יהלומים.

2010

אחריות חברתית

מתוך רגש של אכפתיות לחברה, משפחת לוי מחליטה להפעיל מיזם של אחריות תאגידית מטעם Yvel. בני הזוג פותחים את בית הספר לתכשיטנות ואמנות "מג'מריה" (Megemeria) כדי לספק לעולים חדשים מאתיופיה הכשרה מקצועית והזדמנויות תעסוקה. המיזם משנה-החיים נקרא "מג'מריה" שמשמעותו באמהרית, השפה המדוברת באתיופיה, היא "התחלה חדשה".

2010

הפתיחה הגדולה

חברת YVEL, המונה 100 עובדים, שמחה לעבור למשכנה הקבוע החדש – מרכז העיצוב החדשני של YVEL, בשטח של כ-4,650 מ"ר. מרכז זה בנוי כך שהוא משלב בתחומו בצורה קסומה יקב שמור בן 160 שנה.

2011-2014

עיצובים מנצחים זוכי-פרסים

חברת Yvel מקבלת פרסים נוספים על עיצוב תכשיטים, ובכללם שלושה פרסים רצופים של "Centurion Design" על יצירותיה היחידות במינן, המפגינות מיומנות ומקצועיות.

2015

בוטיק Yvel בארצות הברית

הבוטיק הראשון של Yvel בארצות הברית נפתח ברובע המעצבים במיאמי. בוטיק זה מעוצב בהשראת הטבע כדי לשקף את האסתטיקה האורגנית של תכשיטי המותג.

2016

30 שנות טיפוח היופי

Yvel מציינת אבן-דרך בקיומה במלאות לה 30 שנה, עם שורה של חגיגות ומיזמים מרגשים הנפרשים על פני שנה, שלמה בינהם ביתן מפואר בתערוכת "2016 Baselworld " וארבע קולקציות תכשיטים חדשות: Reef, Almog, Peacock ו-Sunset.

×
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן